Virtuālais frīstaila florbols – kas tas par zvēru?

23rd decembris 2020 Posted in Uncategorised Nav komentāru

Laikā, kad Latvijas florbols ir daļēji apstājies, bet nedaudz vēlamies ielūkoties pasaules florbola jaunumos. Tāpēc turpinājumā virtuālais frīstaila florbols. Vienīgie pasaules virtuālā florbola kausa kausa izcīņas dalībnieki, kuri sacensībās piedalījās pārī, bija vācieši Flemmings Kīls un Filips Vilbrands. Viņi sacentās kā Floorballzone un pieaugušo kategorijā finišēja trešie.

Virtuālais frīstaila florbols

Virtuālais frīstaila florbols

Pirmajā pasaules kausa virtuālajā florbolā florbolā jūs saņēmāt lielu atbalstu?
Flemminga: Mēs ļoti novērtējam šo atbalstu. Paldies visiem, kas balsoja par mums un arī balsoja par kādu citu un piedalījās šajā izaicinājumā!

Filips: Ir pārsteidzoši redzēt atbalstu no visas pasaules. Nākamreiz mēs dosimies pēc zelta!

Jūs bijāt vienīgā komanda, kas piedalījās WVFFC. Kas lika jums piedalīties kopā? Vai iepriekš esat kopā “uzstājušies”?

Flemmings: Mēs gribējām šajās 15-30 sekundēs paveikt kaut ko īpašu. Mēs domājām, ka tas ir jauki, ja ir lieliskas prasmes, bet mums vajag vairāk. Tāpēc mēs to izmēģinājām ar divām personām un vienā ritmā. Tas bija liels izaicinājums, bet arī jautri. Filips un es vienmēr izmēģinām jaunus trikus vai kustības un paši tos parādām. Kopā ar visu Floorballzone17 bija daudz laika, ko mēs uzstājāmies kopā, un vēl daudz vairāk.

Kā jūs pirmo reizi sākāt spēlēt florbolu un kāds ir jūsu florbola fons?

Filips: Es sāku spēlēt patiešām agrā vecumā, kad man bija trīs gadi. Mana mamma mani un divus gadus vecāko brāli aizveda uz apmācību, kur viņam vajadzēja trenēties. Bet pēc kāda laika sāku spēlēt arī es.

Flemminga: Florbolu es spēlēju pirmo reizi skolā. Tad es sāku, kad man bija 11 gadu, patiešām mazā klubā. Pēc 16 gadu vecuma man izdevās pievienoties U19 izlasei, katru nedēļu divas reizes braucu uz treniņu 3,5 stundas, lai spēlētu Vācijas pirmajā līgā Hamburgā. Pēc skolas beigšanas es vienu gadu spēlēju Šveicē SV Wiler Ersigen komandā un tagad dzīvoju Hamburgā.

Jūs piedalījāties kā Floorballzone, un tas ir arī jūsu florbola kanāla nosaukums. Kāpēc jūs vispirms izveidojāt Floorballzone17?

Flemminga: Pirms pusotra gada es sāku šo projektu, jo vēlējos izplatīt Florbola un Florbola zināšanas spēlētājiem, treneriem un visiem, kas interesējas. Es tikai domāju, ka sociālajos medijos nav tik daudz lielu Florbola projektu, un es gribēju palīdzēt sportam. Tad daži mana kluba draugi un citi cilvēki pievienojās šim projektam, un es par to tiešām priecājos. Pēc pirmā gada un 5000 sekotāju Instagram mēs nolēmām nodot savu projektu nākamajam līmenim, un tagad mēs arī veidojam Youtube klipus. Mēs joprojām vēlamies vienkārši izklaidēties, un mēs vēlamies, lai mūsu sportam tiktu pievērsta lielāka uzmanība. Visiem ir jāzina labākais sporta veids pasaulē.

Jūs abi esat pārstāvējuši Vācijas izlasi. Kāda ir bijusi labākā atmiņa no starptautiskajiem notikumiem? Un vai, ņemot vērā izlasi, jums ir kādi nākotnes mērķi?
Filips: Mans neaizmirstamākais brīdis noteikti bija uzvara U19 WFC B divīzijā. Viss bija izņēmuma kārtā, un viss turnīrs bija tikai viena dzīves pieredze. Mans nākotnes mērķis ir pēc iespējas labāk pārstāvēt Vācijas U19 izlasi WFC 2021 un nodrošināt Vācijai vietu A divīzijā. Laiku pēc U19 izlases vēlos nokļūt vīriešu izlasē, lai iegūtu starptautisku pieredzi.

Flemminga: Es ļoti mīlu katru starptautisku pasākumu. No vienas puses, nav nekā labāka, lai spēlētu ar labākajiem no savas valsts, kuri man ir kā otra ģimene, un sacenšas ar citām izlasēm, un, no otras puses, vienmēr ir neticami sajūta būt daļai no profesionāli organizētajiem pasākumiem un jūs atgūstat kaut ko par ieguldīto. Ja man jāizvēlas viena spēle, es teiktu, ka 2018. gada pasaules čempionāta atklāšanas spēle pret Čehiju 12 400 skatītāju priekšā. Tas bija absolūti milzīgs.

Ko jūs domājāt par šo jauno Freestyle Florbola pasākuma koncepciju? Vai jūs vēlētos redzēt šādus notikumu jēdzienus arī turpmāk? Un vai jūs vēlētos kaut kādā veidā uzlabot koncepciju?

Abi: mums ļoti patīk šī koncepcija, un mēs nezinām, ko varētu uzlabot. Lai kādas būtu nākamās sacensības, mēs noteikti piedalīsimies.