Jaunā sezona un vīrusa ietekme uz florbolu

25th septembris 2020 Posted in Uncategorised Nav komentāru

Visi atceras, net šķiet, ka neviens negrib domāt un runāt par 2020. gada pavasari. Šajā lakā gandrīz visa pasaule tika nolikta uz pauzes. Apstājās sabiedriskā dzīve, ofisi pārcēlās uz mājām, tāpat skolas. Cilvēki domāja un atrada dažādus alternatīvus variantus, kā sevi izklaidēt. Un to arī izdarīja. Šajā pandēmijas laikā saskatāmi ne tikai mīnusi, bet arī plusi. Piemēram, valsts iestādēs dažādus jautājumus tagad var risināt daudz ātrāk. Protams, arī sports tika nopauzēts, pārceltas pat Olimpiskās spēles. Šobrīd sporta notikumi stingrā uzraudzībā ir atsākušies. Sākusies arī jaunā florbola sezona. Kā klājas Latvijas klubiem un ko paredz vīrusa ierobežojošie faktori, lasi turpinājumā.

Jaunā sezona

Jaunā sezona

5. septembrī norisinājās Latvijas florbola savienības attālinātā sēde un tajā vienīgais jautājums bija par vīrusa ierobežošanu savienības organizētajās sacensībās. Savienība ziņo, ka sēdē piedalījās arī Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes sporta komisijas apakškomisijas priekšsēdētājs. Viņš dalījās ar ieteikumiem, kā ari izteica atbalstu savienības vēlmei sakārtot šo jautājumu. Vienojoties par nepieciešamajām izmaiņām, noteikumi tika pieņemti vienbalsīgi. Šajos noteikumos ir atrunātas visas prasības spēles norises laikā, tai skaitā zāles iekārtojums un stāvoklis, spēlētāju un pārstāvju testēšana, maksimālais skatītāju skaits un sēdvietu zivietojums.

Pirms čempionāta sākuma visiem spēlētājiem jāveic obligāts covid-19 tests, tāpat tas jāveic arī komandas pārstāvjiem un personālam. Vēl svarīgi pieminēt, ka starp periodiem nenotiks ierastā komandu samainīšanās ar laukumiem. Un vēl svarīga lieta arī tāda, ka nenotiks pirmspēles komandu spēlētāju sarokošanās. Ar pilniem noteikumiem varat iepazīties savienības mājas lapā.

Pirmā spēle

13. septembra vakarā īsts trilleris risinājās ELVI florbola līgas spēlē Talsos, kur mājinieki tikās ar Rubenes komandu. Pretinieku pirmajās 17 minūtēs guva vērā ņemamu pārsvaru, proti, 5:0. Bet par laimi mūsējiem talsiniekiem, viņi to nespēja nosargāt. Aizraujošās spēles pamatlaiks beidzās neizšķirti ar rezultātu 9:9. Spēles pagarinājumā talsinieka Dilana Kronentāla precīzais metiens nodrošināja Talsiem uzvaru ar skaistu rezultātu 10:9. No šīs spēles talsinieka paņēma divus punktus.

jāsaka paldies par tik lieliskām emocijām, azartu un, protams, ne mazums stresa brīžu šajā pirmajā sezonas spēlē. Vēlamies klubam izdevušos sezonu, lielisku veselību un daudz vārtu guvumus!