Īss apraksts par florbola spēli

2nd jūlijs 2018 Posted in Uncategorised by Nav komentāru

Florbols ir lieliska un aizraujoša spēle. Aktīvi sekojam līdzi florbola norisēm Latvijā, kā arī pasaulē. Var teikt, ka spēle ir diezgan demokrātiska, jo nav nepieciešams liels finansiālais ieguldījums. Tomēr, vai jūs zināt, kā šī spēle ir radusies? Pieļaujam, ka daudzi florbola fani pat tā līdz sīkumiem nezina šīs spēles noteikumus. Tāpēc turpinājums neliels apraksts par spēles rašanos un noteikumiem.

Florbola spēles apraksts

Florbolu, kaut nedaudz, tomēr var saistīt ar hokeju. Tas tiek spēlēts uz sausa laukuma – iekštelpās vai ārā. Spēle tiek spēlēta ar nūjām un bumbiņu. Florbola uzdevums ir raidīt bumbiņu vārtos. Uzvar tā komanda, kas spēj gūt lielāko vārtu skaitu.

Nedaudz no vēstures

Jau tradicionāli Zviedrija ir tā valsts, kas pirmā ienāk prātā, kad tiek runāts par florbolu. Spēle ir ļoti populāra arī Somijā, Čehijā, Šveicē un arī Latvijā. Florbola spēles spēlētāju un fanu pulks ir liels. Starptautiskā florbola federācija apvieno 49 valstis ar vairāk kā 270 000 spēlētājiem. Interesanti, ka puse no tiem spēlē Zviedrijā. Tā kā zviedri ir slaveni gan hokeju, gan florbolu.

Vēl interesants fakts, ka florbols radies kā droša alternatīva hokejam. Lai gan spēlētājiem vajadzīgs gan ātrums un izturība, gan spēles prasmes, tomēr šī spēle nav tik bīstama kā hokejs.

Spēles noteikumi

Spēlē piedalās divas komandas. Katrā no komandām laukumā atrodas seši cilvēki, tai skaitā vārtsargs. Liela atšķirība no hokeja ir tā, ka florbolā vārtsargam nav nūjas. Gluži kā hokejā, komandai ir tiesības paziņot par vārtsarga nomainīšanu pret sesto spēlētāju.

Spēle norit trīs periodos, kas sadalīti pa 20 minūtēm. Pārtraukums starp periodiem ir 10 minūtes. Spēles laikā ir aizliegts pretinieku turēt – nevar to darīt ar nūju, klupināt, bloķēt, sist vai darīt, ko citu, kas spēlētājam traucē. Ja tas tiek darīts, spēlētājam piešķir soda sitienu.

Spēlē tiek izmantota viegla un samērā īsa nūja. Arī bumbiņa ir viegla. Tā parasti ir baltā krāsā un ar 26 caurumiem, kas piešķir aerodinamiskumu. Gan bumbiņas, gan nūjas vieglums nodrošina metienu ātrumu. Bumbas rekords ir bijis 205 km/h. Ja salīdzinām ar hokeja ripas ātrumu, tad hokejā lielākais ātrums bijis 184 km/h.

Skaitļi

Nedaudz par skaitļiem. Laukums ir 40 x 20 metrus liels. Laukuma apmales var sasniegt 50 cm. Arī florbolā laukuma stūri ir ieapaļi. 160 x 115 ir vārtu izmērs.